ساعات پاسخگویی: شنبه الی 5شنبه- ساعت نه صح-الی17

شیراز- گلدشت معالی آباد-مرکز تجاری گلدشت
بندر کنگان - خیابان دارایی 00989173501271
00987136250341
00971545645053

ایرامات

بوشهری‌ها مراقب شیوه‌های جدید کلاهبرداری در پوشش اربعین باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر شب گذشته در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از مردم گرانقدر استان که فرصت و حضور در مسیر اربعین و خدمت به زوار پیاده‌روی عاشقان اباعبدالله در موکب‌ها را ندارند یا قصد کمک به مساجد و تکیه‌ها برای برگزاری مراسمات عزاداری و سوگواری شهدای کربلا را دارند،کمک‌های خود را بعضاً بصورت اینترنتی پرداخت می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: این مجرمین سایبری در مواردی با طرح موضوع جمع‌آوری کمک‌های نقدی و نذورات مردمی برای برپایی موکب یا پذیرایی از زوار اربعینی، پیام‌هایی را در شبکه اجتماعی حاوی لینک پرداخت اینترنتی جعلی یا معرفی شماره حساب در اختیار کلاهبرداران بعنوان حساب هیأت‌های مذهبی یا خادمین موکب برای کاربران ارسال و بدینوسیله کلاهبرداری می‌کنند.

وی ادامه داد: در نمونه‌های دیگر، مشاهده می‌شود که آگهی ثبت نام دریافت ارز اربعینی با تبلیغ قیمت پرداختی پایین‌تر از بازار را در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌های نامعتبر انتشار، و وجوهی را در قالب ثبت نام اولیه یا مبلغ کل ارز اعلامی زائر متقاضی را دریافت و کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام سایبری برای پیشگیری از این گونه موارد و اتفاقات مشابه به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: از بازکردن و ورود به هرگونه لینک از منابع نامعتبر و غیر رسمی خصوصاً آنهایی که در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ میشود خودداری نمایند و تمامی اطلاعات و اخبار مورد نیاز مرتبط با موضوع اربعین را از رسانه‌های رسمی مثل صداوسیما و سایت‌های رسمی سازمان‌های مربوطه کسب نمایند و به اخبار و شایعات انتشار یافته در فضای مجازی توجهی نکنند.

سرهنگ قاسمی بیان داشت: در صورت تمایل به پرداخت هر گونه نذورات نقدی، ترجیحاً با مراجعه حضوری به مؤسسات معتبر و یا هیأت های شناخته شده مذهبی، این اقدام نیکو و خداپسندانه خود را انجام دهند و اگر به‌ هرعلتی قصد داشتند مبالغ اعطایی خود را بصورت اینترنتی پرداخت نمایند، حتماً آدرس صحیح اینترنتی ارگان‌ها، مؤسسات معتبر و هیأت مذهبی شناخته شده را شخصاً در قسمت آدرس بار مرورگر تایپ نمایند و دقت داشته باشند که در انتهای آدرس درگاه اینترنتی بانکی، شاپرک دات‌آی‌آر  وجود داشته باشد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر ادامه داد: زائرین محترم توجه داشته باشند که برای دریافت ارز اربعینی می‌توانند به صرافی‌های معتبر سراسر کشور یا بانک‌های معرفی شده توسط بانک مرکزی مراجعه و بدون دغدغه اقدام به تهیه ۱۰۰ دلار ارز اربعینی به نرخ توافقی نمایند.

سرهنگ قاسمی تأکید کرد: فریب تبلیغات دروغین اعزام کاروانی رایگان زیارت اربعینی را نخورند و حتماً جهت ثبت نام به سامانه سماح که از طرف ستاد مرکزی اربعین معرفی شده مراجعه نمایند و برای تمدید گذرنامه یا دریافت گذرموقت ویژه اربعین به دفاتر پلیس+۱۰ یا پلیس مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان‌ها مراجعه حضوری داشته باشند.

وی هشدار داد: به پیامک‌های حاوی لینک توجه نکرده و بر روی این لینک ها کلیک نکنند و در صورتی‌که به هر دلیلی وارد لینک شدند، بلافاصله اینترنت دستگاه را خاموش کنند و برنامه نصب شده را حدف و آنتی‌ویروس مناسب بر دستگاه نصب کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: پلیس فتا هم قطعاً تلاش خواهد کرد تا همچون گذشته و با همکاری دستگاه‌های مرتبط، امنیت پایدار را در فضای مجازی برقرار نماید پلیس فتا هم قطعاً تلاش خواهد کرد تا همچون گذشته و با همکاری دستگاه‌های مرتبط، امنیت پایدار را در فضای مجازی برقرار نماید و شهروندان با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها