ساعات پاسخگویی: شنبه الی 5شنبه- ساعت نه صح-الی17

شیراز- گلدشت معالی آباد-مرکز تجاری گلدشت
بندر کنگان - خیابان دارایی 00989173501271
00987136250341
00971545645053

ایرامات

پیامک جعلی قضایی همچنان قربانی می‌گیرد

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، سرهنگ مرتضی ابوطالبی گفت: ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا ترفندی است که کلاهبرداران و مجرمان سایبری در چند سال اخیر به آن رو آورده و با وجود هشدار‌های پلیس فتا در رسانه‌ها هنوز افراد زیادی به دلیل بی‌دقتی در دام مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند.پیامک جعلی قضایی همچنان قربانی می‌گیرد


وی افزود: در این روش، فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا، هدفمندی یارانه‌ها و سهام عدالت پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه، ثبت نام جاماندگان یارانه و ثبت نام سهام عدالت را برای هموطنان ارسال می‌کند که درنهایت به نصب یک برنامه و صفحه پرداخت منتهی می‌شود.


رئیس پلیس فتا تصریح کرد: برخی از شهروندان با وجود مشاهده هشدار‌های آموزشی به دلیل کم بودن مبلغ عنوان شده، بر روی لینک کلیک می‌کنند که با این کلیک، یک بدافزار که به محتوای پیامک‌ها دسترسی داشته و حریم خصوصی را نقض می‌کند بر روی گوشی فرد قربانی نصب می‌شود.


ابوطالبی ادامه داد: با باز شدن این لینک جعلی، اطلاعات بانکی افراد نیز توسط مجرمان سایبری اخذشده و حساب قربانیان توسط کلاهبرداران خالی می‌گردد.


وی به کاربران توصیه کرد: در صورتی‌ که هموطنان روی این لینک‌ها کلیک کردند، به‌سرعت اینترنت تلفن همراه خود را قطع کرده و برنامه را پاک کنند.


ابوطالبی ادامه داد: برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز وجه نبوده و اینگونه پیام‌ها هرگز با شماره سیم‌کارت شخصی ارسال نمی‌شود لذا باید توجه داشت پیام ابلاغ قضائی تنها به افرادی که در سامانه ثنا ثبت‌نام کرده‌اند ارسال می‌شود و کسانی که در این سیستم ثبت‌نام نکرده‌اند اطلاع رسانی از طریق محل سکونت و یا محل کار افراد و از طریق پست صورت می‌پذیرد.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها